6 kluczowych kryteriów wyboru idealnej szkoły angielskiego

6 kluczowych kryteriów wyboru idealnej szkoły angielskiego

Wiesz, że język angielski jest dzisiaj nie tylko przydatny, a wręcz niezbędny na rynku pracy oraz życiu codziennym. Z czasem zauważamy, że osoby niewładające komunikatywnym (nie mylić z perfekcyjnym) angielskim są wręcz spychane na margines w pewnych sytuacjach towarzysko-zawodowych. Planujesz podjąć wyzwanie opanowania języka angielskiego i szukasz odpowiedniej szkoły językowej dla siebie lub/i swojego dziecka. Nie jest to łatwa sprawa i trzeba przyznać, że oferta na rynku jest bogata, co wcale nie ułatwia całego procesu.

Postarałem się dzisiaj w miarę obiektywnie podejść do tematu i przedstawić Wam 6 kluczowych kryteriów, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze idealnej szkoły angielskiego dla Ciebie i Twojej rodziny.

1. Małe Grupy

Wybierz szkołę, która stawia na indywidualne podejście, oferując małe grupy zajęciowe, najlepiej do maksymalnie sześciu uczniów na grupę. Zapewnia to dużo okazji do interakcji, praktyki oraz wyrażania indywidualnych opinii, oraz wskazówek od nauczycieli. Jednocześnie eliminuje to argument nudy na zajęciach, gdyż w takiej grupce łatwo nawiązać znajomości i znaleźć coś wspólnego z pozostałymi kursantami. Często znajomości te wykraczają poza mury szkoły i kończą się zawartymi przyjaźniami. Daleko nie trzeba szukać. Swoją żonę poznałem właśnie na kursie językowym jako jej lektor. Podsumowując: Mała grupa to podstawa.

2. Grupy Odpowiednie Wiekowo i Poziomowo

Szukaj szkoły, która organizuje zajęcia i grupy nie tylko według wieku uczniów, ale przede wszystkim na podstawie poziomu zaawansowania i predyspozycji językowych. To zapewnia, że uczniowie są otoczeni rówieśnikami o podobnych potrzebach i celach edukacyjnych oraz sprzyjającym środowiskiem nauki. Nie gódź się na łączenie grup dzieci ze szkoły podstawowej i szkoły średniej. To zupełnie inne głowy, inny język, inne spojrzenie na świat i mentalność. Dobra szkoła językowa nie połączy też osób dorosłych z młodzieżą licealną. To po prostu nie działa i nie powinno mieć miejsca.

3. Elastyczność Frekwencji

Życie czasem potrafi pokrzyżować plany. Dobra szkoła angielskiego oferuje możliwość odrobienia zaległych zajęć poprzez dołączenie do innej grupy o podobnym poziomie zaawansowania. To zapewnia ciągły postęp bez opóźnień. Zapytaj o to!

4. Elastyczność Frekwencji

Życie czasem potrafi pokrzyżować plany. Dobra szkoła angielskiego oferuje możliwość odrobienia zaległych zajęć poprzez dołączenie do innej grupy o podobnym poziomie zaawansowania. To zapewnia ciągły postęp bez opóźnień. Zapytaj o to!

5. Reputacja i Marka

Reputacja wiele mówi o szkole. Wybierz placówkę o solidnym dorobku w dostarczaniu wysokiej jakości edukacji językowej i osiąganiu rzeczywistych rezultatów dla swoich uczniów. Uznana marka często świadczy o zaangażowaniu w doskonalenie procesu nauczania i satysfakcję klientów. Sprawdź opinie na Google. Firma ta usuwa tzw.opinie sponsorowane i stara się być wiarygodna. Zerknij na media społecznościowe szkoły, o której wyborze myślisz i zobacz czy dzieje się tam coś dobrego. Na końcu wykonaj telefon do szkoły i porozmawiaj z sekretariatem.

Poznając ludzi pracujących w szkole, przekonasz się, czy nadajecie na tych samych falach. W końcu to właśnie im powierzasz edukację językową swoją i przede wszystkim swoich dzieci. To musi być przemyślana decyzja.

6. Dogodna Lokalizacja

Dostępność jest kluczowa dla regularnego uczestnictwa w zajęciach językowych. Wybierz szkołę położoną w samym sercu miasta, z łatwym dostępem do transportu publicznego i udogodnień. Centralna lokalizacja sprawia, że uczestnictwo w zajęciach staje się wygodne i minimalizuje czas dojazdu. Dziecko zostawione na dwie godziny zajęć będzie zaopiekowane, a Ty możesz ze spokojem zrobić zakupy czy napić się kawy z koleżanką.

Dlaczego my?

Miało być obiektywnie, a wyszło….prawdziwie. W Perfect English Wejherowo dumnie spełniamy wszystkie te kryteria i nie tylko. Nasze skupienie na nauczaniu opartym na komunikacji zapewnia, że każda lekcja jest angażująca, interaktywna i skierowana na praktyczne użycie języka.

Od siedmiu lat jesteśmy jedynym Partnerem Premium wydawnictwa National Geographic Learning w regionie i nasze materiały dydaktyczne spełniają wszystkie najważniejsze cele przyświecające naszej misji tj. uczenie prawdziwej komunikacji. Krótko – MÓWIENIE NA PIERWSZYM MIEJSCU. Dzięki małym grupom, elastycznym opcjom nauki i dogodnej lokalizacji w centrum miasta, stwarzamy idealne warunki do opanowania języka angielskiego.

Dołącz do naszej szkoły i rozpocznij swoją drogę do biegłej znajomości angielskiego już dziś!

Perfect English Wejherowo – Twoja szkoła angielskiego!

Podziel się wpisem

Bartosz Kawalec

Filolog anglistyki, lektor języka angielskiego od 2000 roku, doświadczony tłumacz symultaniczny. Od 2006 roku wraz z żoną Karoliną prowadzi szkołę językową Perfect English w Wejherowie.

Pozostałe wpisy