FAQ

W szkole językowej Perfect English uczymy zarówno dzieci od 6 roku życia, młodzież oraz dorosłych. Naszymi klientami są również firmy. Współpracujemy z takimi przedsiębiorstwami jak Porta, Thai Union Poland (King Oscar Gniewino) czy Eurocast.
Zapisujesz się na kurs zgodnie z ilością godzin proponowaną w ofercie/cenniku. Dla zajęć grupowych to 68h w roku szkolnym. Jeżeli dołączasz do grupy w trakcie roku szkolnego, rozliczamy to proporcjonalnie tj.nie płacisz za zajęcia, które grupa już przerobiła. Jeżeli uczysz się indywidualnie zaczynasz i kończysz kurs kiedy uznasz to za stosowne.
Oczywiście. Latem proponujemy głównie zajęcia indywidualne, ale organizujemy też obozy językowe oraz intensywne kursy letnie w małych grupach.
Satndardowe grupy dzieci, młodzieży i osób dorosłych liczą maksymalnie 5-6 osób. Grupy egzaminacyjne (FCE, matura) maks. 6 – 7 osób. Egzamin 8-klasisty to maks. 5-6 osób.

Zajęcia z dziećmi przeprowadzane są z wykorzystaniem podręczników i metodologi wydawnictwa National Geographic Learning. Są to podręczniki i kursy, które przygotowane są w kompletnie inny sposób niż te, z których nasze dzieci korzystają w szkołach publicznych. Uczymy umiejętności życiowych z naciskiem na efektywną komunikację. Kładziemy ogromny nacisk na mówienie. Zajęcia prowadzone są w 1005 w języku angielskim.

Jeżeli chodzi o zajęcia dla młodzieży i dorosłych, 90% procent to kontrolowana konwersacja i przełamywanie Waszych barier w mówieniu. Korzystamy z metody bezpośredniej. Nie zaczynamy od gramatyki, nie robimy ćwiczeń, mówimy od pierwszej lekcji.

Zajęcia dla grup dziecięcych odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 14:30–16:20 i 16:30–18:20.

Starsza młodzież i dorośli mają zajęcia zazwyczaj w godz. 18:30 – 20:20.

Ponadto od poniedziałku do soboty w godzinach 7:10 – 12:00 prowadzimy zajęcia indywidualne oraz 2 osobowe.

Spotykamy się raz w tygodniu systemem 2 x 50 minut z 10 minutową przerwą między zajęciami.

Na życzenie grup zajęcia odbywają się tym samym systemem dwa razy w tygodniu. Daje to oczywiście szybsze efekty.

Studenci indywidualni chodzą na zajęcia według własnego uznania, jednak rekomendujemy nie mniej niż 2 godziny w tygodniu.

Tak, możesz odrobić zajęcia w innej grupie na podobnym poziomie innego dnia. Do Twojej grupy również może czasami przyjść „gość” z innej grupy celem odrobienia zajęć.

Ponadto oferujemy naszym kursantom zdalne dołączenie do grupy uczącej się stacjonarnie. Posiadamy kamery internetowe, ekrany multimedialne i głośniki konferencyjne, więc widzimy i słyszymy się na zajęciach. W razie choroby bądź innego zdarzenia losowego kursant nie traci zajęć. Wystarczy poinformować szkołę o takiej konieczności około godziny przed zajęciami.

Nie zwracamy pieniędzy za nieobecności. Istnieje możliwość odrobienia tych zajęć z innymi grupami na podobnym poziomie oraz dołączenie do swojej grupy w formie on-line.
Nie. Zajęcia prowadzone są przez różnych lektorów. Ma to na celu wprowadzenie różnorodności pod kątem akcentu oraz stylu prowadzenia zajęć. Nasi lektorzy to ciekawe osoby z nietuzinkowym podejściem do nauczania. Najważniejsza jest relacja między studentami, a lektorem. Uczenie ma być dla Ciebie przyjemnością, a nie koniecznością.

Zdecydowanie TAK!!! Powtarzanie słownictwa jest podstawową czynnością, którą powinieneś robić w domu. Do kursu dołączone są aplikacje mobilne, które wspomagają naukę i są przyjemną formą powtarzania i utrwalania słownictwa oraz wymowy. Na pewno jesteś w czymś dobry. Czy nauczyłeś/aś się tego tylko chodząc do szkoły? Widzisz, Twój postęp zależy w dużej mierze od Ciebie.

Oczywiście. Rezygnacja z zajęć obowiązuje z miesiecznym okresem wypowiedzenia. Działa to w ten sposób, że liczymy miesiąc zajęć od dnia złożenia pisemnego lub mailowego wypowiedzenia. Opłacasz jeszcze zajęcia za miesiąc czasu. Oczywiście możesz uczestniczyć na tych zajęciach. Jeżeli zapłaciłaś/eś z góry np. za cały semestr, czy rok szkolny, zwracamy nadpłaconą kwotę pomniejszoną o kwotę równą jednemu miesiącowi zajęć. To zazwyczaj 8h.
Tak. Dla każdej kolejnej osoby z najbliższej rodziny (kolejne dziecko, mąż, żona) przyznajemy 5% zniżki na kurs.

Przede wszystkim skupiamy się na przełamywaniu Waszych barier w komunikacji i stwarzamy warunki sprzyjające mówieniu. Chcemy, abyś przestał/a przejmować się opiniami innych osób i skupił się na swoim rozwoju językowym.

W przypadku dzieci chcemy, aby nauką w szkole językowej nie kojarzyła się z przykrą koniecznością. Aktywujemy dzieci w mówieniu i uczymy wartości.

OBEJRZYJ FILM:

 

Przyjmujemy zapisy przez cały rok szkolny. Grupy startują z kursami w momencie gdy zbierze się minimum 5 osób. Zazwyczaj grupy tworzą się we wrześniu i październiku, jednak czasami dzieje się tak również w styczniu. Zajęcia indywidualne zaczynają się i trwają przez cały rok.
Przede wszystkim tonę entuzjazmu i chęci poznania innych ludzi. W Perfect English najważniejsze są relacje, a dopiero potem nauka. Przecież masz używać angielskiego komunikując się z innymi LUDŹMI. Weź oczywiście coś do pisania i zeszyt.

Przede wszystkim zastanów się, ile da Ci kurs i dlaczego się na niego zdecydowałeś. Cel i dążenie do niego są bardzo istotne. Podstawowy kurs grupowy kosztuje 2520 zł w roku szkolnym 2023/20.

Koszty pozostałych kursów znajdują się w cenniku: https://angielski-wejherowo.com.pl/cennik/

Oczywiście. Masz trzy możliwości opłacania kursu. Jednorazowa wpłata z góry za cały rok szkolny, 2 wpłaty semestralne oraz 9 równych opłat. Nie jest ważne, że np. w okresie ferii zajęcia się nie odbywają. W tym miesiącu również opłacasz jedną z 9 rat. Po prostu cała kwota kursu podzielona jest na 9 równych rat bez względu na ilość zajęć przypadającą na dany miesiąc. Będą miesiące gdy zajęć będzie więcej, ale nie płacisz wtedy więcej, płacisz równą kwotę. W czerwu opłaty już nie ma, a zajęcia wciąż trwają. 9 płatności to całkowity koszt 68h zajęć, któe szkoła zobowiązana jest dla Ciebie przeprowadzić.

Możesz opłacać kurs gotówką w siedzibie szkoły lub dokonać wpłaty na konto.

Perfect English Karolina Kawalec
ul.Rzeźnicka 12b
84-200 Wejherowo
NIP 772 194 07 83
PKO BP 02 1020 1912 0000 9602 0060 9982

Oczywiście. Wystawiamy faktury, jednak pamiętaj, że nie są to faktury VAT. Nauczanie języków obcych na chwilę obecną zwolnione jest z podatku VAT. Niemniej jednak możesz sobie odliczyć kurs od podstawy opodatkowania.
Sekretariat pracuje od poniedziałku do czwartku w godzinach 15:00 – 20:00. W te dni i w tych godzinach załatwisz wszystkie sprawy osobiście. Nie przychodź do sekretariatu w piątki i soboty.Nie musisz stawiać się u nas osobiście 100% spraw możemy załatwić telefonicznie bądź mailowo.
Oczywiście. Nasz blok poranny to przede wszystkim zajęcia indywidualne lub firmowe prowadzone w formie on-line. Prowadzimy też całe grupy w takiej formie nauki. Nasze zajecia zdalne prowadzone są z zachowaniem bardzo wysokiej jakości.