1. Kogo uczycie w Perfect English?

W szkole językowej Perfect English uczymy zarówno dzieci od 6 roku życia, młodzież oraz dorosłych. Naszymi klientami są również firmy. Współpracujemy z takimi przedsiębiorstwami jak Porta, Thai Union Poland (King Oscar Gniewino) czy Eurocast.

2. Ile trwa kurs?

Zapisujesz się na kurs zgodnie z ilością godzin proponowaną w ofercie/cenniku. Jeżeli dołączasz do grupy w trakcie roku szkolnego, rozliczamy to proporcjonalnie tj.nie płacisz za zajęcia, które grupa już przerobiła. Jeżeli uczysz się indywidualnie zaczynasz i kończysz kurs kiedy uznasz to za stosowne.

3. Ile jest osób w grupie?

Grupy młodzieży i osób dorosłych liczą maksymalnie 6  osób.

Grupy dziecięce to maks. 6 osób.

Grupy egzaminacyjne (FCE, matura) maks. 6 osób.

Egzamin 8-klasisty to maks. 6 osób.

4. Jak wyglądają zajęcia i w jakich dniach i godzinach się odbywają?

Zajęcia z dziećmi przeprowadzane są z wykorzystaniem podręczników i metodologi wydawnictwa National Geographic Learning. Są to podręczniki i kursy, które przygotowane są w kompletnie inny sposób niż te, z których nasze dzieci korzystają w szkołach publicznych. Uczymy umiejętności życiowych z naciskiem na efektywną komunikację.

Jeżeli chodzi o zajęcia dla młodzieży i dorosłych, 90% procent to kontrolowana konwersacja i przełamywanie Waszych barier w mówieniu. Korzystamy z metody bezpośredniej. Nie zaczynamy od gramatyki, nie robimy ćwiczeń, mówimy od pierwszej lekcji.

Zajęcia dla grup dzieciecych odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 14:30 – 16:20 i 16:30 – 18:20.

Starsza młodzież i dorośli mają zajęcia zazwyczaj w godz. 18:30 – 20:20.

Ponadto od poniedziałku do soboty w godzinach 7:10 – 12:00 prowadzimy zajęcia indywidualne oraz 2 osobowe.

5. Jak często odbywają się zajęcia?

Spotykamy się raz w tygodniu systemem 2 x 50 minut z 10 minutową przerwą między zajęciami.

Na życzenie grup zajęcia odbywają się tym samym systemem dwa razy w tygodniu. Daje to oczywiście szybsze efekty.

Studenci indywidualni chodzą na zajęcia według własnego uznania, jednak rekomendujemy nie mniej niż 2 godziny w tygodniu.

6. Czy mogę odrobić zajęcia jeśli je opuściłem?

Tak, możesz odrobić zajęcia w innej grupie na podobnym poziomie innego dnia. Do Twojej grupy również może czasami przyjść “gość” z innej grupy celem odrobienia zajęć.

7. Czy jest zwrot za nieobecności na zajęciach?

Nie zwracamy pieniędzy za nieobecności. Istnieje możliwość odrobienia tych zajęć z innymi grupami na podobnym poziomie.

8. Czy zajęcia danej grupy prowadzone są przez jednego lektora?

Nie. Zajęcia prowadzone są przez różnych lektorów. Ma to na celu wprowadzenie różnorodności pod kątem akcentu oraz stylu prowadzenia zajęć. Nasi lektorzy to ciekawe osoby z nietuzinkowym podejściem do nauczania. Najważniejsza jest relacja między studentami, a lektorem. Uczenie ma być dla Ciebie przyjemnością, a nie koniecznością.

9. Czy muszę uczyć się w domu i dlaczego?

Zdecydowanie TAK!!! Powtarzanie słownictwa jest podstawową czynnością, którą powinieneś robić w domu. Do kursu dołączone są aplikacje mobilne, które wspomagają naukę i są przyjemną formą powtarzania i utrwalania słownictwa oraz wymowy. Na pewno jesteś w czymś dobry. Czy nauczyłeś/aś się tego tylko chodząc do szkoły? Widzisz, Twój postęp zależy w dużej mierze od Ciebie.

10. Czy można zrezygnować z zajęć?

Oczywiście. Rezygnacja z zajęć obowiązuje z dwutygodniowym okresem wypowiedzenia. Działa to w ten sposób, że liczymy dwa tygodnie zajęć od dnia złożenia pisemnego lub mailowego wypowiedzenia. Opłacasz jeszcze zajęcia za dwa tygodnie. Oczywiście możesz uczestniczyć na tych zajęciach. Jeżeli zapłaciłaś/eś z góry np. za cały semestr, czy rok szkolny, zwracamy nadpłaconą kwotę pomniejszoną o kwotę równą dwóm tygodniom zajęć.

11. Czy stosujecie zniżki dla rodzin?

Tak. Dla każdej kolejnej osoby z najbliższej rodziny (kolejne dziecko, mąż, żona) przyznajemy 5% zniżki na kurs.

12. Czego uczą kursy w Perfect English Wejherowo?

Przede wszystkim skupiamy się na przełamywaniu Waszych barier w komunikacji i stwarzamy warunki sprzyjające mówieniu. Chcemy abyś przestał/a przejmować się opiniami innych osób i skupił się na swoim rozwoju językowym.

W przypadku dzieci, chcemy aby nauką w szkole językowa nie kojarzyła się z przykrą koniecznością. Aktywujemy dzieci w mówieniu i uczymy wartości.

OBEJRZYJ FILM:

13. Kiedy można się zapisać na kurs?

Przyjmujemy zapisy przez cały rok szkolny. Grupy startują z kursami w momencie gdy zbierze się minimum 5 osób. Zazwyczaj grupy tworzą się we wrześniu i październiku, jednak czasami dzieje się tak również w styczniu. Zajęcia indywidualne zaczynają się przez cały rok.

14. Co mam ze sobą przynieść?

Przede wszystkim tonę entuzjazmu i chęci poznania innych ludzi. W Perfect English najważniejsze są relacje, a dopiero potem nauka. Przecież masz używać angielskiego komunikując się z innymi LUDŹMI. Weź oczywiście coś do pisania i zeszyt.

15. Ile to kosztuje?

Przede wszystkim zastanów się ile da Ci kurs i dlaczego się na niego zdecydowałeś. Cel i dążenie do niego są bardzo istotne.

Koszty pozostałych kursów znajdują się w cenniku: https://angielski-wejherowo.com.pl/cennik/

16. Czy mogę płacić ratalnie?

Oczywiście. Masz trzy możliwości opłacania kursu. Jednorazowa wpłata z góry za cały rok szkolny, 2 wpłaty semestralne oraz 8 równych opłat. Nie jest ważne, że np. w okresie ferii zajęcia się nie odbywają. W tym miesiącu również opłacasz jedną z 8 rat. Po prostu cała kwota kursu podzielona jest na 8 równych rat bez względu na ilość zajęć przypadającą na dany miesiąc. Będą miesiące gdy zajęć będzie więcej, ale nie płacisz wtedy więcej, płacisz równą kwotę. W czerwu opłaty już nie ma, a zajęcia wciąż trwają.

17. W jaki sposób należy opłacać zajęcia? Jakie są dane do przelewu?

Możesz opłacać kurs gotówką w siedzibie szkoły lub dokonać wpłaty na konto.

Perfect English Karolina Kawalec

ul.Rzeźnicka 12b

84-200 Wejherowo

NIP 772 194 07 83

PKO BP 02 1020 1912 0000 9602 0060 9982

18. Czy otrzymam fakturę za zajęcia?

Oczywiście. Wystawiamy faktury, jednak pamiętaj, że nie są to faktury VAT. Nauczanie języków obcych na chwilę obecną zwolnione jest z podatku VAT. Niemniej jednak możesz sobie odliczyć kurs od podstawy opodatkowania.

19. Jakie są godziny pracy sekretariatu?

Sekretariat pracuje od poniedziałku do czwartku w godzinach 15:00 – 20:00. W te dni i w tych godzinach załatwisz wszystkie sprawy osobiście. Nie przychodź do sekretariatu w piątki i soboty.

20. Czy prowadzicie zajęcia on-line?

Tak. Oferta jest już dostępna od roku szkolnego 2020/2021